• Okulumuz Uluslararası Antalya Altın Kep Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu...
    • Okulumuz Yeniden Erasmus+ Eğitimi İçin Avrupa Yollarında...
    • Okulumuz Uluslararası İstanbul Gastronomi Yarışmasında "Yılın En Başarılı Lisesi" Oldu...
Üyelik Girişi
Site Menüsü

Beslenme ve Sağlık Televizyon Programı

"Beslenme ve Sağlık" isimli televizyon programı kapsamında Muğla Valiliği'nin vermiş olduğu resmî OLUR'u görmek için tıklayınız...

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Olur Yazısı - Beslenme ve Sağlık Canlı Yayın Televizyon Programı - Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı - Sezgin Gündüz


Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğretmeni Sezgin GÜNDÜZ,

Muğla Valiliği’nin 17.10.2003 tarih ve 25998 sayılı resmî OLUR’u ile Fethiye’de faaliyet gösteren FRT isimli televizyon kanalında “Beslenme ve Sağlık” isimli canlı yayın TV programı yapacaktır.

Söz konusu bu “Beslenme ve Sağlık” konulu televizyon programı sosyal sorumluluk projesiyle; Muğla ilinde yaşayan insanların sağlıklı beslenebilmeleri, doğru beslenme alışkanlıkları kazanabilmeleri, toplumda yaygın olarak görülen kansızlık (anemi), şişmanlık (obezite), şeker hastalığı (diyabet), kalp-damar hastalıklarında beslenme gibi konularda toplumu bilgilendirerek eğitmek amaçlanmaktadır.

Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğretmeni Sezgin GÜNDÜZ, televizyon programından herhangi bir ekonomik fayda sağlamayacak olup bu kamusal hizmet görevini sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirecektir. Programın süresi 1 yıl olup, aynı anda Muğla’nın tüm ilçelerine canlı yayın yapılacaktır. Vatandaşlarımız programa telefonla katılarak soru-cevap ve interaktif uygulama ile hastalıklarına ilişkin sorunlarına çözüm yolları da bulabileceklerdir.

Genelge 2015/7

Basına Bilgi veya Demeç Verme 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun “Basına Bilgi veya Demeç Verme” başlıklı 15 inci maddesi; ”Devlet Memurları, kamu görevleri hakkında basına, haber ajanslarına veya radyo ve televizyon kurumlarına bilgi veya demeç veremezler. Bu konuda gerekli bilgi ancak Bakanın yetkili kılacağı görevli, illerde valiler veya yetkili kılacağı görevli tarafından verilebilir.” hükmü yer almaktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret660224