• Okulumuz Uluslararası Antalya Altın Kep Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu...
    • Okulumuz Yeniden Erasmus+ Eğitimi İçin Avrupa Yollarında...
    • Okulumuz Uluslararası İstanbul Gastronomi Yarışmasında "Yılın En Başarılı Lisesi" Oldu...
Üyelik Girişi
Site Menüsü

Erasmus+ KA1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Projesi, Diyet Mutfağı


Erasmus+ KA1 Otel Diyet Mutfağı projemize ilişkin Erasmus Katılım Sertifikasını görmek için tıklayınız...


Erasmus KA1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Projesi - Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı - Sezgin Gündüz

Erasmus Nedir?

Erasmus plus öğrencilerin eğitim, iş deneyimi, dil, kültür ve sportif aktivite gibi alanlarda kendilerini geliştirmeleri için Avrupa Birliği tarafından kurulmuş bir hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. 

Erasmus Eğitim Programı nedir?

Erasmus Programı; temel eğitim, ortaöğretim, mesleki eğitim okulları, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerinin ve eğitim görevlilerinin yurt dışındaki eğitim kurumlarında eğitim görmeleri ve işletmelerde staj görmeleri amacıyla Avrupa Birliği tarafından kurulmuş bir eğitim programıdır. Erasmus'un sağladığı yurt dışı eğitim ve yurt dışı kariyer olanaklarına bir yurt dışı dil eğitimi ile de adım atabilirsiniz.

Türkiye Ulusal Ajansı ne iş yapar?

Ülkemizde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı; Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 döneminde eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında uygulanmakta olan hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam edilebilirliklerinin arttırılması amaçlanmaktadır. Erasmus+ Programı’nın genel yapısı incelendiğinde, ülke merkezli programların 3 ana eylem üzerinden yürütüldüğü görülmektedir.

Erasmus+ KA1 nedir?

Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1) başlığını taşıyan projeler; okul eğitimi, mesleki eğitim, yetişkin eğitimi, yükseköğretim ve gençlik alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların çalışanları için eğitim, öğretim, öğrenim, staj, profesyonel gelişim ve gençler için gönüllü çalışma fırsatları sunmaktadır.

Erasmus+ KA2 nedir?

Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi (KA2) başlığı altında yürütülecek projeler; eğitim kurumları, gençlik örgütleri, iş dünyası, yerel/ bölgesel idareler ve sivil toplum kuruluşları arasında eğitim, öğretim ve gençlik alanında kurumsal işbirlikleri (ortaklıklar) oluşturulmasına fırsat vermektedir. Bu ortaklıklar yoluyla yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, yaratıcılık, girişimcilik ve istihdam edilebilirliğin sağlanması amaçlanmaktadır.

Erasmus+ KA3 nedir?

Politika Reformuna Destek (KA3) başlıklı projeler ise bilimsel temellere dayalı politika yapımının teşvik edilmesi ve bu alanda iyi uygulamaların paylaşılması amacıyla Erasmus+ Programının ana eylemlerinden biri olarak belirlenmiştir. Politika Reformuna Destek başlığı altında bir yandan AB üyesi ülkelerdeki politika reformunun desteklenmesi, diğer yandan AB üyesi olmayan ülkelerle bu alanda işbirliği ve iyi uygulamaların paylaşılması mümkün olmaktadır.

Hayat Boyu Öğrenme Programı Nedir?

2021-2027 yılları arasında Hayat Boyu Öğrenme Programları kapsamında uygulanan Erasmus programı, 2014 yılından beri Erasmus+ olarak uygulanmaktadır. Hayat Boyu Öğrenme ismi altında operasyonel olan birçok program (Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtvig programları ile Gençlik Programı ve 5 uluslararası iş birliği programı: Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink ve Sanayileşmiş Ülkelerle İş Birliği Programı) artık Erasmus+ çatısı altında toplanıyor ve bu sayede Erasmus başvuruları kişisel bazda oldukça kolaylaşıyor. Kapsamlı bir öğrenci değişim programı olan Erasmus, Erasmus+'ın bir parçası olup öğrencilerin yurtdışında bir üniversitede eğitim görmeleri veya yabancı bir şirkette staj yapmalarına imkân tanır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam317
Toplam Ziyaret668640