• Okulumuz Uluslararası Antalya Altın Kep Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu...
    • Okulumuz Yeniden Erasmus+ Eğitimi İçin Avrupa Yollarında...
    • Okulumuz Uluslararası İstanbul Gastronomi Yarışmasında "Yılın En Başarılı Lisesi" Oldu...
Üyelik Girişi
Site Menüsü

Dietary Cuisine Application in Hotels - Erasmus+ KA1

Otelcilikte Diyet Mutfak Uygulamaları 


       Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, 2017 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus plus Mesleki Eğitim Öğrenci ve Öğretmen Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme sürecini tamamlamıştır. Ülkemizdeki okullarımız tarafından hazırlanan 1944 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her bir proje en az 2 bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Fethiye Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi), okulumuz adına hazırlamış olduğum projemiz 1944 proje arasından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın (Türkiye Ulusal Ajansı) değerlendirilmesinden başarıyla çıkmış ve AB hibe desteğini (27,882,00 Euro) almaya hak kazanmıştır.

       Bu proje kapsamında; 2018 yılında okulumuzun Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı 14 mutfak öğrencisi ve 4 alan öğretmenimiz Avrupa’daki otellerde uygulanan otel diyet mutfağı üzerine 2 hafta süreyle uygulamalı staj yapma fırsatı bulacaktır. Alan öğrencileri ve öğretmenlerimiz ayrıca, Çek Cumhuriyeti'nin Prag şehrindeki Střední školy BEAN, Praha 9 (https://www.bean.cz/) isimli Gastronomi ve Kozmetik Meslek Okulunda teorik ve uygulamalı eğitim alacaklardır.

       Öğretmen ve öğrencilerimizi Çek Cumhuriyeti’nin tarihi Prag şehrinde yeni kültürleri tanıma ve onların eğitim sistemini yerinde incelemede farklı heyecanlar ve deneyimler şimdiden onları bekliyor diyebilirim. Bu projeyle birlikte okulumuzun AB projelerindeki başarı trendi yerini korumuş ve aynı zamanda 2018 yılı için hedeflenen kurumsal stratejik hedeflerimizden biri de tutturulmuş bulunmaktadır. Okulumuza, alan öğrencilerimize ve alan öğretmenlerimize şimdiden hayırlı olsun.

Saygılarımla…
Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam274
Toplam Ziyaret660465