• Okulumuz Uluslararası Antalya Altın Kep Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu...
    • Okulumuz Yeniden Erasmus+ Eğitimi İçin Avrupa Yollarında...
    • Okulumuz Uluslararası İstanbul Gastronomi Yarışmasında "Yılın En Başarılı Lisesi" Oldu...
Üyelik Girişi
Site Menüsü

Food And Its Impact On Us - Erasmus KA2 Projesi


Erasmus+ KA2 Projemiz kapsamında hazırlamış olduğum "Muğla Yöresel Yemek Kitabımızı” görmek için tıklayınız...
Erasmus+ KA2 Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi Projeleri, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi, Spojená škola Kollárova 17, Sečovce

Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Okulu ile Slovakya’da faaliyet gösteren Spojená škola Kollárova 17, Sečovce (https://gdusecovce.edupage.org/) okul ile birlikte Food And Its Impact On Us (Yiyecekler ve Üzerimizdeki Etkileri) isimli ve 2022-2-SK01-KA210-VET-00009794 numaralı Erasmus+ Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA2) Projesi hazırlanmıştır.

Erasmus+ projemiz; T.C. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği  Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Ulusal Ajans tarafından finansal hibe desteği kazanmıştır.

Söz konusu Avrupa Birliği Mesleki Eğitim projesinden Okul Müdürü Hakan Karakaya, Müdür Başyardımcısı Osman Barış Nazlı, Müdür Yardımcısı İbrahim Güngör, Müdür Yardımcısı Sezgin Gündüz, Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmeni Mustafa Yıldırım ve yabancı ortak okulumuzdan ise; İngilizce Öğretmeni Lucia Mikulová, Mária Kubicová, Martina Kubicová, Miriam Čintalová Benková katılımcı personel olarak yararlanmaktadır.

Food And Its Impact On Us (Yiyecekler ve Üzerimizdeki Etkileri) isimli Erasmus+ projesi kapsamında Slovakya ve Muğla Mutfak Kültüründe yer almakta olan yöresel yemeklerin beslenme ve sağlık yönlerinden modernize edilerek her iki ülkeye ait yemek kitabının hazırlanması amaçlanmaktadır.

Ülkemizde ve okulumuzda konuk edeceğimiz yabancı ortak okulumuzun yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerinin eğitimlerinde kullanacak olduğumuz Muğla Mutfak Kültürü (Muğla Yöresel Yemekleri) isimli öğretim materyali olan İNGİLİZCE kitap (Local Dishes of Mugla, Mugla Cuisine Culture), Projelerden Sorumlu Müdür Yardımcısı Sezgin Gündüz tarafından hazırlanmıştır.

Projemizin her iki ülkedeki eğitim faaliyetleri sonunda yapılacak olan törende katılımcı öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerine Erasmus Katılımcı Sertifikası verilecektir.Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi13
Bugün Toplam305
Toplam Ziyaret668628