• Okulumuz Uluslararası Antalya Altın Kep Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu...
    • Okulumuz Yeniden Erasmus+ Eğitimi İçin Avrupa Yollarında...
    • Okulumuz Uluslararası İstanbul Gastronomi Yarışmasında "Yılın En Başarılı Lisesi" Oldu...
Üyelik Girişi
Site Menüsü

İngilizce Sertifika Belgesi (Upper-Intermediate - B2)

B2 (UPPER-INTERMEDIATE) seviye İngilizce Sertifika Belgesini görmek için tıklayınız...
İngilizce seviyeleri nelerdir?

  1. A1– Başlangıç (Beginner)
  2. A2- Temel (Elementary)
  3. B1- Orta seviye öncesi (Pre-Intermediate)
  4. B2- Orta ileri seviye (Upper-Intermediate)
  5. C1- İleri (Advanced Expert)
  6. C2- İleri (Proficient Master) olmak üzere 6 seviyeden oluşur.

İlgilizce Dil Seviyeleri - A1 A2 B1 B2 C1 C2

A1 İngilizce Dil Seviyesi
Dil bilgisi sınırlı olan veya hiç olmayan kişilere karşılık geliyor. Bu yabancı dil seviyesindeki öğrenciler, basit cümleleri anlayabiliyor ve temel kelimeleri kullanarak basit günlük ifadelerle iletişim kurabiliyorlar.

A2 İngilizce Dil Seviyesi
A2 İngilizce seviyesine sahip kişiler, günlük durumlarda A1 dil seviyesine göre daha akıcı bir şekilde etkileşim kuruyor ve hava durumu, spor, hobiler vb. gibi konularla ilgili basit soruları yaygın ifadeler kullanarak yanıtlayabiliyor. Bu tür konuları anlamada veya aktarmada nadiren zorluk çekiyorlar.

B1 İngilizce Dil Seviyesi
İngilizce dil seviyelerinde ortadan önceki giriş seviyesidir. B1 seviyesindeki kişiler; iş, düşünceler ve gelecek planları ile ilgili basit konularda İngilizce anlama ve tartışma yeteneğine sahiptir. İş yerinde basit bir e-posta yazabilirler, ancak teknik nitelikte veya karmaşık görevlerle ilgili metinlerde zorlanırlar. B1 yabancı dil seviyesine sahip bir öğrenci, bağımsız bir İngilizce kullanıcısı olarak kabul ediliyor (yeni yardımsız iletişim kurabilir).

B2 İngilizce Dil Seviyesi
İngilizce dil seviyelerinin dördüncü aşaması olan B2, kişinin İngilizceyi doğru bir şekilde anladığını, bu sayede uzmanlık alanlarıyla ilgili iş tartışmalarında tek başına ve güvenilir şekilde etkileşim kurabileceğini gösteriyor. B2 seviyesine sahip kişiler, İngilizce konuşulan uluslararası şirketlerde çalışabilirler.

C1 İngilizce Dil Seviyesi
C1 İngilizce seviyesine sahip bir kişiler, akademik veya iş ortamlarında sorunsuz şekilde İngilizce iletişim kurabilirler. Geniş bir kelime bilgisine sahip olarak, çeşitli sosyal durumlarda etkileşime girebilir ve ana dili İngilizce olan kişilerle akıcı bir şekilde sohbet edebilirler.

C2 İngilizce Dil Seviyesi
C2 seviyesine sahip bir kişi, ileri düzeyde İngilizce kullanıcısı olarak kabul edilir. Bu dil sanki ana dilleriymiş gibi rahatlıkla iletişim kurabilirler. Zengin deyimsel ifadeler ve kelime dağarcığına sahiptirler, bu nedenle hem sözel hem de metinsel olarak ince nüansları anlayabilirler.

Common European Framework of Reference for Languages - CEFR

CEFR nedir?
Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (Common European Framework of References for Languages, CEFR); dilde yeterlilik seviyesini ölçmek için uluslararası bağlamda tanınmış bir standarttır. CEFR Avrupa çapında geniş ölçüde kabul edilmiştir ve dünya çapında git gide daha yaygın hale gelmektedir. Dil becerisine, yeni başlayanlar için A1'den, bir dile hâkim olanlar için C2'ye kadar değişen altı puanlık bir ölçek atar. Bu küresel standart, öğretmenler veya öğrenciler gibi dil öğretimi ve sınavıyla ilgilenen herkesin çeşitli yeterliliklerin seviyesini hızlı bir şekilde belirlemesine olanak tanır. Bu aynı zamanda işverenlerin ve eğitim kurumlarının bizim yeterlilik belgelerimizi ülkelerindeki kendi sınavlarıyla kolayca karşılaştırabilecekleri anlamına da geliyor.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam281
Toplam Ziyaret668604