• O
    • Okulumuz 2017 Altın Kep Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu...
Üyelik Girişi
Site Menüsü

Erasmus+ Plus AB Projesi - İtalya


Erasmus+ Plus projesi kapsamında almış olduğum sertifika belgemi görmek için tıklayınız...

Erasmus+ KA-1 programı çerçevesinde Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Meslek Liseleri tarafından ortaklaşa hazırlanan ve Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans tarafından finanse edilen AB projemiz; Meslek Liselerinde öğrenim gören öğrencilerin okul hayatından sonra ülkemizde ve Avrupa’da nitelikli işgücü olarak kolay istihdam edilmelerini amaçlamaktadır.

Erasmus+ programı kapsamında projemizden 80 öğrenci ve 20 öğretmen yararlanmıştır.  Proje yararlanıcısı öğretmen ve öğrenciler Portekiz, Almanya ve İtalya gibi 3 farklı ülkede 21 gün boyunca (15 Kasım–5 Aralık 2015) kendi bölümleriyle ilgili mesleki staj yapmışlardır.

Projenin yürütme ekibinde proje koordinatörü olarak Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Osman Barış Nazlı ve Fethiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni İbrahim Güngör yer almıştır.

Fethiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğretmeni Sezgin Gündüz de proje süresince öğretmen ve öğrencilere İtalya’nın Lecce şehrinde rehberlik ve refakatçilik yapmıştır. İtalya’daki proje ortağımız ise IRIS - Istituto di Ricerca Internazionale per lo Sviluppo enstitüsüdür.

Proje sonunda yurt dışında eğitim alan öğretmen ve öğrencilere Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan tarafından sertifika verilmiştir.Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam279
Toplam Ziyaret578942