• Okulumuz Uluslararası Antalya Altın Kep Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu...
    • Okulumuz Yeniden Erasmus+ Eğitimi İçin Avrupa Yollarında...
    • Okulumuz Uluslararası İstanbul Gastronomi Yarışmasında "Yılın En Başarılı Lisesi" Oldu...
Üyelik Girişi
Site Menüsü

Hijyen Eğitimi Başarı Belgesi


Muğla Valiliği'nin Hijyen Eğitimi Projesi kapsamında vermiş olduğu Başarı Belgesini görmek için tıklayınız...


       

HİJYEN EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİ

05.07.2013 tarih ve 28698 sayılı Hijyen Eğitimi Yönetmelik hükümlerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık, İçişleri ve Sağlık Bakanları yürütür.

MADDE (1) Bu Yönetmeliğin amacı; gıda üretim ve perakende iş yerlerinde, insani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suları üreten iş yerlerinde ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinde çalışanlara yönelik hijyen eğitimi programlarının planlanmasına, eğitimlerin verilmesine, iş yeri sahibinin, işletenlerin ve çalışanların bu konudaki sorumluluklarına, bu iş yerlerinde çalışmaya engel bulaşıcı hastalıkların ve cilt hastalıklarının belirlenmesine ve bu hastalıkların iyileşme hâlinin tespitine ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Bu Yönetmelik hükümlerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık, İçişleri ve Sağlık Bakanları yürütür.

Hijyen SertifikasıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 8 saat olarak planlanmış eğitim sonucunda başarılı olan kursiyerlerin aldığı ve e-devlette görünen belgeyi tanımlamaktadır. Hijyen Eğitimi Kursu, resmî olarak yönetmelikler ile zorunlu bir kurs türü haline gelmiştir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret660237