• Okulumuz Uluslararası Antalya Altın Kep Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu...
    • Okulumuz Yeniden Erasmus+ Eğitimi İçin Avrupa Yollarında...
    • Okulumuz Uluslararası İstanbul Gastronomi Yarışmasında "Yılın En Başarılı Lisesi" Oldu...
Üyelik Girişi
Site Menüsü

Referans Belgesi - Sheraton Otel

Sheraton Otel, REFERANS Belgesini (sektör iş deneyimimi) görmek için tıklayınız...

Sheraton Otel, Referans Belgesi, Referans Mektubu, Milli Eğitim Bakanlığı, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğretmeni Sezgin Gündüz

Sheraton Oteller Hakkında Genel Bilgi:

Sheraton Hotels and Resorts, Marriott International'a ait uluslararası bir otel zinciridir. 31 Aralık 2018 itibarıyla Sheraton, Kuzey Amerika, Afrika, Asya Pasifik, Orta ve Güney Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Karayipler'de toplamda 155.617 odaya sahip 441 otel işletmektedir.

Sheraton Hotels'in kökenleri, Harvard'da sınıf arkadaşı olan Ernest Henderson ve Robert Moore'un Cambridg'e, Massachusetts'teki Continental Otel'i 1933 yılında satın almasına dayanır. Henderson ve Moore 1937'de Springfield, Massachusetts'de yer alan ikinci bir oteli başka bir firma adı altında (Stonehaven Hotel) satın alınmıştır. Zincir, adını Henderson ve Moore'un Bostan'da aldıkları üçüncü bir otelden almıştır. Otelin çatısında bulunan ışıklı "Sheraton Hotel" levhasını değiştirmek çok pahalı tutucağı için bu ismi benimsemeye karar vermişlerdir.

Henderson ve Moore, 1944'te Boston'ın ünlü Copley Plaza Hotel'ini satın aldı ve Amerika Birleşik Devletleri Doğu Kıyısı boyunca Maine'den Florida'ya kadar pek çok mülkü satın alarak hızla genişlemeye başladı. 1947'de Sheraton, New York Borsasında listelenen ilk otel zinciriydi. Sheraton Hotels, 1948'de ABD Realty and Improvement Corp. ile birleşerek Sheraton Corporation of America'yı kurdu.

1950'de Sheraton, Kanada'nın Ontario ve Québeceyaletlerinde bulunan altı otele sahip Cardy Hotels'i 4,8 milyon dolar ödeyerek satın aldı ve uluslararası ölçekte genişledi.

1956'da Sheraton, altı Ortabatı eyaletinde 22 mülke sahip Amerika Birleşik Devletleri'nin özel olarak en büyük otel işletmesi olan Eppley Hotel Company'yi 30 milyon dolara satın aldı. 1957 öncesinde mevcut otelleri satın almaya odaklanmış Sheraton, bu yılda ilk kendi inşa ettirdiği oteli olan Philadelphia Sheraton Oteli'ni açtı. 1958'de Sheraton, otel endüstrisinin ilk otomatik elektronik rezervasyon sistemi olan Reservatron'u tanıtması ile rezervasyonlarını merkezileştiren ve dijitalleştiren ilk otel zinciri oldu. 1959'da Sheraton, Honolulu, Hawaii'deki Waikiki Plajı'nda yer alan Matson Lines'a ait dört oteli satın alarak Kuzey Amerika dışındaki ilk mülklerini satın aldı.

1960'ların başında, ABD ve Kanada dışındaki ilk Sheraton otelleri açılmaya başlandı. 1961 yılının Mart ayında İsrail'de Sheraton Tel Aviv Hotel açıldı. 1962'de Jamaika'da Sheraton-Kingston Hotel, Nassau, Bahamalar’da ise Sheraton-British Colonial Hotel hizmete girdi. 1963'te Caracas, Venezuela'ya Macuto-Sheraton Oteli ile genişleyen şirket, 1965 yılında, 100. Sheraton binası olan Sheraton Boston Hotel'i açtı. 1967'de Sheraton, kişiselleştirilmiş rezervasyonlar için bir bilgisayar sistemi olan Reservatron II'yi tanıttı.

Türkiye'de kaç tane Sheraton Otel var?

1. Sheraton Bursa Hotel 5 yıldız

2. Sheraton Grand Istanbul Atasehir 5 yıldız

3. Sheraton Istanbul Esenyurt 5 yıldız

4. Sheraton Ankara Hotel & Convention Center 5 yıldız

5. Sheraton Istanbul City Center 5 yıldız

6. Four Points by Sheraton Istanbul Kâğıthane 4 yıldız

7. Sheraton Grand Samsun Hotel 5 yıldız

"Sheraton Voyager Antalya Hotel Resort & Spa, 5 yıldızlı lüks konaklama tesisidir."


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam266
Toplam Ziyaret668589