• Okulumuz Uluslararası Antalya Altın Kep Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu...
    • Okulumuz Yeniden Erasmus+ Eğitimi İçin Avrupa Yollarında...
    • Okulumuz Uluslararası İstanbul Gastronomi Yarışmasında "Yılın En Başarılı Lisesi" Oldu...
Üyelik Girişi
Site Menüsü

Bakandan Öğretmene Başarı Belgesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Avrupa Birliği Hibe Projelerindeki başarılarıma ilişkin vermiş olduğu başarı belgesini görmek için tıklayınız...

Bakandan Öğretmene Başarı Belgesi - Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı - Müdür Yardımcısı Sezgin Gündüz


MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖDÜL YÖNERGESİ

Başarı, Üstün Başarı Değerlendirmesi ve Ödül:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 122’nci maddesi gereğince;

(1) “Görevli oldukları kurumlarda olağanüstü gayret ve çalışmaları ile emsallerine göre başarılı görev yapmak suretiyle; kamu kaynağında önemli ölçüde tasarruf sağlanmasında, kamu zararının oluşmasının önlenmesinde ve önlenemez kamu zararlarının önemli ölçüde azaltılmasında, kamusal fayda ve gelirlerin beklenenin üzerinde artırılmasında veya sunulan hizmetlerin etkinlik ve kalitesinin yükseltilmesinde somut olaylara ve verilere dayalı olarak katkı sağladıkları tespit edilen memurlara, merkezde bağlı veya ilgili bakan, illerde valiler, ilçelerde kaymakamlar tarafından BAŞARI BELGESİ verilebilir.

(2) Türk Silahlı Kuvvetlerinde (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı hariç) görevli Devlet memurları için Millî Savunma Bakanı bu yetkisini devredebilir. Üç defa başarı belgesi alanlara ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ verilir.

(3) Üstün başarı belgesi verilenlere, merkezde bağlı veya ilgili bakan ve illerde valiler tarafından uygun görülmesi hâlinde en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dâhil) % 200’üne kadar ÖDÜL verilebilir.

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam277
Toplam Ziyaret668600